LOADING

 Moda Fotoğrafçısı Nurettin Yıldırım

 

Fotoğrafçılık bir tutku ile başlayan meslektir. Kimilerine göre hobi, kimilerine göre meslek olarak adlandırılabilir. İnsanlar gördükleri bir manzaradan, bir üründen etkilenirler ve o anın resmini çekerek bir başlangıç yapabilirler. Bende yapmış olduğum bir iş gereği benden istenen modifiye araç resimlerini çekmeye başlamamla birlikte önce hobiye sonrada meslek haline dönüşmeye başladı. Her fotoğraf çektiğimde daha iyisini daha kalitelisini çekmeye başladım ve gittikçe ilgim artamaya başladı. İlk fotoğraf makinamı 2008 yılında alarak bu işi profesyonelce yapmaya başladım. O andan itibaren sektörün içerisinde profesyonel olarak çalışmaktayım. Bursa’da yaşıyorum ve fotoğrafçılık sektöründe Bursa, İstanbul ve İzmir bölgelerinde istek ve taleplere göre çekimler yapmaktayım. Buralarda çeşitli moda fotoğrafçısı çekimleri, mankenlik ajansları çekimleri hizmetleri vermekteyim.

Ben Kimim?

Bursa İli Gemlik ilçesi 1980 doğumlu Nurettin Yıldırım özel bir kurumda çalışıyorum ve bekarım. 2008 yılından bu günü fotoğrafçılık sektörü içerisinde yer almaktayım ve günlük hayatımda en az 4 saatimi fotoğrafçılığa ayırarak çalışmalar yapmaktayım. Bursa, İstanbul ve İzmir’de çok sayıda moda çekimleri ile manken çekimleri gerçekleştirdim. İnternet arama motorlarına Nurettin Yıldırım kimdir? Yazdığınızda fotoğrafçılık yönüm sizlere gösterilecektir.

Fotoğrafçılık

Bir fotoğrafçı için en zor iş çekim zamanını ayarlamaktır. Çekeceğiniz fotoğrafın ortamı, ürünün duruşu en uygun zamanda olmalıdır. Yaptığım çekimlerde modelin görselliğini ön plana çıkartan çekimler yapmaya çalışmaktayım. Açık alan çekimleri her zaman daha zor olmaktadır. Alanların başkaları tarafından başka amaçla kullanılması, o alana ulaşım engellerinin aşılması işleri zorlaştırmaktadır. Kendime ait olan sosyal medya hesaplarımda yaptığım çekimlerin büyük bir bölümünü paylaşmaktayım. Çalışmalarımın kalitesini oradan takip edebilirsiniz.

Meslek mi? Hobi mi?

Ben fotoğrafçılığa direk meslek olarak başladım diyebilirim. Ama insanların büyük çoğunluğu bu işi hobi olarak yapmaktadır. Kendime bir meslek olarak görerek, yaptığım işe kalite katmaya, müşterilerimi yaptığım çalışmalar ile memnun etmeye, onların eline en kaliteli fotoğrafları vermeye çalışmaktayım. Yaptığım çalışmalar ile ürünlerinizin görselliğini ön plana çıkarmaya ve ürününüzün daha iyi tanıtılmasına sağlamaya çalışan bir fotoğrafçıyım. Özellikle moda sektöründe, ürün ve manken çekim hizmetlerini en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum