LOADING

Mankenlik Başvurusu İçin Gerekenler

Kas 12th, 2018

Mankenlik Başvurusu İçin Gerekenler

Mankenlik başvurusu için gerekenler koşullar boy, fizik ve mankenlik ışığı olarak sıralanabilir. Öncelikle mankenlik yapmak isteyen kişiler iyi bir ajans bulmalıdır. Bu ajans seçimi konusunda dikkatli olmak gerekir. Ücret talebinde bulunan bir ajans kesinlikle doğru seçim olmayacaktır. Başvuru yapacağınız fotoğraflar için en az 10 tane farklı ortam belirleyin. Çeşitlilik size artı puan getirecektir. Ajansları telefonla arayarak randevu isteğinde bulunmanız sakıncalı bir davranıştır. Sadece bilgisayar üzerinden yapılan başvurulara yönelin ve uygun ortam oluşmasını bekleyin. Uygun koşullar söz konusu olduğunda başvuru yaptığınız ajans sizinle bağlantıya geçecektir.

Manken Nasıl Olunur

Manken nasıl olunur? Öncelikle yapılan çekim veya defile gibi çağrıldığınız etkinliklere zamanın da ulaşım sağlayın. Aksi durumlar sizin imajınızı olumsuz etkileyecektir. Çekimlerin uzaması moralinizi bozup yüzünüzü asmasına izin vermeyin. Buna ek olarak ajanslarla sözleşme yapmadan çalışmayı tercih edin. İşinizi ciddiye alın ve sakın geç kalma gibi kötü bir duruma girmeyin. Ajans sayesinde gittiğiniz çekimlerde ajansı aradan çıkartarak müşterilerle bağlantı kurma yollarına gitmek, açığa çıktığı takdirde çok ciddi sıkıntı yaratabilir.

Mankenlik Başvurusu

Mankenlik başvurusu yapmadan önce bu işi istediğinizden emin olun. Böylece zor koşullarla mücadele edebilirsiniz. Çünkü mankenlik oldukça disiplin isteyen ve ciddiyet gerektiren bir iştir. Eğer bir kere işinizi ciddiye almadığınıza dair bir izlenim uyandırırsanız sektörde adınız kötüye çıkabilir. Buda sizin kariyeriniz için kötü bir adım olur. Başvuru yaptıktan ve çekimlere çağrıldıktan sonra iletişim bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayın. Bu size zarar verebilir. Gerekli bir durum için ajansla bağlantı kurulması gerektiğini belirtin.

Mankenlik Başvurusu İçin Gerekenler

Model başvurusu yapmak için ajansa birçok kez fotoğraf göndermeniz istenebilir. Bunun başlıca sebebi müşterinin sizin farklı ortamlarda farklı işlerde çalıştığınız izlenimini yakalamasını sağlamaktır. En az 10 farklı yerde farklı kıyafetlerle çekim yapın. Çekim yaptığınız yer kesinlikle stüdyo olmasın. Bu size eksi puan olarak gelebilir. Çekim işlemi manken olmak isteyen kişi için oldukça önemlidir. İşi kesinlikle aceleye getirmeden temiz bir şekilde çalışınki müşteri sizin çalışmalarınızı beğensin ve sizi tercih etsin.