LOADING

Manken Olmak İçin Vücut Ölçüleri

Kas 12th, 2018

Manken Olmak İçin Vücut Ölçüleri

Çoğu kadının en büyük hayallerinden biri de manken olmaktır. Kusursuz bir fiziğe sahip olarak birbirinden şık ve ilgi çekici kıyafetleri giyerek podyumda yürümek isterler. Tüm ilgilerin odağı olmak ve hem kadınların hem de erkeklerin beğenisini kazanmak ister. Ancak her kadın manken olmak için gerekli koşullara sahip olmayabilir. Çünkü genel durumlarda manken olmak için vücut ölçüleri özel olarak ajanslar tarafından talep edilmektedir. Bu vücut ölçülerini elde etmek ise bazen şansa bazen yoğun çabaya bağlı olabilmektedir. Kadınlar gerekli şartları sağladıktan sonra ajanslara başvurabilirler.

Kadın Mankenlerin Sahip Olması Gereken Boy ve Bacak Boyu

Bir mankende en fazla önemsenen durumlardan biri boy ve bacak boyudur. Boyun en az 1,70 olması şartı bulunmaktadır. Bacak boyunun ise uzun, şekilli, ideal seviyede olması gerekir. Ayrıca kalça görünümü de oldukça önemlidir. Kalçanın dar olması gerekir, fazla büyük olmaması şarttır. Boy ve bacak boyu kıyafetleri taşıyabilmek açısından oldukça önemsenen noktalardan biridir.

Diğer Vücut Ölçüleri

Orantılı bir vücut ölçüsü her mankenden istenen durumlardan biridir. Kalçanın çok fazla geniş olmaması gerekir, dar olması talep edilir. Ölçülerinin de 80 ile 90 arasında değişmesi beklenir. Belin de kalça ile orantılı olması şarttır. Genelde 60 ölçüsü talep edilmekle birlikte 70’e kadar çıkabilir. Önemli olan kalça ile orantılı olmasıdır. Bunun dışında göğüs ölçüsünün de çok büyük olmaması gerekir. 80 ile 90 arasında değişiklik göstermesi beklenmektedir. Duruş ve yürüyüş konusunda mutlaka yetenekli olması gerekmektedir.

Erkek Mankenler İçin Özellikler

Sadece kadınlar değil erkekler de manken olmak isteyebilir. Erkek mankenlerin de sahip olması gereken özellikle söz konusu olmaktadır. En az 1,80 boyuna sahip olma şartı bulunmaktadır. Kilosu konusunda bir sınır yoktur ama mutlaka boyu ile orantılı olması gerekmektedir. Bacak boyunun uzun olması istenen özelliklerden biri olmaktadır. Omuzlar ve gövde yeterince geniş olmalıdır. Duruşu ve yürüyüşü kaliteli olmalı ayrıca poz verebilme yeteneğine sahip olması da önemli noktalardan biridir. Bu şartlar sağlandığında ajanslara başvuru gerçekleştirilebilir, gerekli eğitimler de alınabilir.

 Victoria’s Secret 2018 Modellerinin Vücut Ölçüleri

Alanna Arrington

Barbara Palvin

Cheyenne Maya Carty

 

Frida Aasen

Josie Canseco